Tutaj jesteś

Trening EMS – jak działa i komu pomoże?

23 lutego 2022 Sport Trening EMS

Bardzo duże zainteresowanie treningami EMS spowodowało, że obecnie są one jednym z hitów w branży fitness. Czym dokładnie są tego typu treningi? Dla kogo są one przeznaczone? Sprawdź!

Trening EMS – czym jest?

Electric Muscle Stimulation, czyli EMS to rodzaj procesu treningowego wykorzystującego elektrostymulację mięśniową. Dzięki niemu można uzyskać jeszcze lepsze efekty zwykłych ćwiczeń, co powoduje, że wystarcza jedynie 20 minut, by spalić nawet ponad 1000 kalorii!

Treningi EMS prowadzone są z użyciem specjalistycznych urządzeń oraz kombinezonów wyposażonych w elektrody. Urządzenie emituje docierające do elektrod impulsy elektryczne, które aktywują mięśnie i pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

Gdy chcesz skorzystać z takiego treningu, zapisz się na EMS w Studio Intime w Warszawie już teraz!

Jak przebiegają treningi EMS?

Treningi tego typu są prowadzone jako personalne, dlatego też nad ich przebiegiem zawsze czuwa trener personalny.

Pierwsza wizyta w klubie prowadzącym treningi personalne rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Wówczas wykonuje on pomiary ciała oraz na podstawie omówionych z klientem celów dobiera najlepszy rodzaj treningu na urządzeniu do EMS.

Następnie klient zakłada kombinezon do wykonania treningu EMS i może rozpocząć ćwiczenia. W trakcie treningu należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na urządzeniu EMS instrukcjami lub podążać za trenerem.

Całkowity czas treningów to jedynie około 20 minut, dlatego też będą one doskonałym wyborem dla każdego, kto nie ma zbyt dużo czasu na wizytę w klubie.

Dokładne informacje o przebiegu treningów można znaleźć na stronie intime.pl, która należy do sieci klubów oferujących treningi EMS w największych miastach w Polsce.

Kto może korzystać z treningów EMS?

Atutem treningów EMS jest ich wszechstronność, dlatego też mogą być one prowadzone u wielu osób, także u tych, które mogą mieć przeciwwskazania do prowadzenia forsownych ćwiczeń.

Ze względu na fakt, że treningi EMS nie są nadmiernym obciążeniem dla mięśni oraz dla stawów, mogą być one prowadzone u osób z nadwagą, otyłością, po urazach, podczas rehabilitacji.

Z treningów EMS nie powinny jednak korzystać osoby, u których występują przeciwwskazania do prowadzenia elektrostymulacji mięśniowej. Są to między innymi osoby z poważnymi schorzeniami serca, nadciśnieniem, cukrzycą, metalowymi implantami, rozrusznikami. Ćwiczenia są też przeciwwskazane u kobiet w ciąży.

Jakie efekty dają treningi EMS?

Treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową dają bardzo dobre efekty w przypadku wielu celów treningowych. 

Dzięki treningom EMS można uzyskać efekty jak:

  • zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała
  • wymodelowanie ciała 
  • zmniejszenie widocznego cellulitu
  • zwiększenie masy mięśniowej
  • polepszenie kondycji ciała
  • poprawa siły mięśni
  • zmniejszenie bólu kręgosłupa i pleców
  • zredukowanie obrzęków

Gdy chcesz zapisać się na EMS w Studio Intime w Warszawie, dokładne informacje dotyczące dostępnej oferty znajdziesz już teraz na stronie internetowej intime.pl.

EMS

Redakcja forumsportu.com.pl

Redaktorzy Forumsportu.com.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat sportu, zdrowia, diety, turystyki, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w prowadzeniu aktywnego i zdrowego stylu życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania oraz trendy, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?