forumsportu.com.pl

sport, dieta, zdrowie

stroje pływackie
Sport

Jaki strój wybrać na treningi pływania?

Pływanie to bardzo popularna dyscyplina sportowa, którą można praktykować z pasji bądź dla osiągania coraz lepszych wyników. Do treningów nie trzeba się szczególnie przygotowywać, jednak bardzo istotny jest dobór odpowiedniego stroju pływackiego. Musi być on dobrze dopasowany, a także wygodny, tak aby nie ograniczał ruchów. Jakie stroje pływackie warto wybierać?

Strój dla kobiety – jedno czy dwuczęściowy?

Każda kobieta ma nieco inne preferencje – jedne lubią stroje jednoczęściowe pełne, inne nieco bardziej wycięte. Kobiety bardzo chętnie wybierają również stroje pływackie dwuczęściowe, złożone z majtek oraz stanika. O ile jednak w przypadku stroju plażowego mamy spore pole do popisu, o tyle w przypadku stroju pływackiego na treningi warto trzymać się konkretnych zasad. Otóż powinnyśmy wybierać stroje pływackie jednoczęściowe, które opinają ciało, lecz jednocześnie nie są zbyt ciasne, a więc nie ograniczają ruchów. Tego rodzaju kostium kąpielowy bardzo dobrze sprawdza się zarówno na treningi, jak i na zawody. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby mieć na sobie kostium dwuczęściowy, wybierzmy model złożony z topu sportowego oraz majtek. Nie wybierajmy natomiast kostiumów z falbankami, ozdobnymi zapięciami czy innymi dodatkami, które czynią do atrakcyjniejszym wizualnie. 

Strój dla mężczyzny – jaki wybrać?

Wybór stroju pływackiego dla mężczyzny jest bardzo prosty, bowiem panowie powinni zdecydować się na przylegające do ciała kąpielówki bądź spodenki pływackie. Podobnie jak w przypadku kobiet, nie mogą być one zbyt ciasne, tak aby nie ograniczały nam ruchów. Jeśli chodzi o wzór czy kolor, to w rzeczywistości nie ma on większego znaczenia. Możemy zdecydować się na stroje pływackie nieco bardziej fikuśne bądź wręcz przeciwnie, w stonowanych barwach. Co istotne, tego typu strój może posłużyć nam na zawodach lub treningach, lecz również w czasie pływania rekreacyjnego.

Stroje od znanych producentów gwarancją sukcesu

Bez względu na to, czy pływamy rekreacyjnie, czy też zamierzamy brać udział w zawodach pływackich, przyda nam się dobrej jakości strój. Warto wybierać modele od znanych producentów, które idealnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Tego typu stroje pływackie zapewniają przede wszystkim komfort poruszania się w wodzie, jednocześnie gwarantując nam dobry wygląd i samopoczucie. Pamiętajmy, że kostiumy wykonane z najwyższej klasy materiałów mogą posłużyć nam przez dłuższy czas, a dodatkowo są niezwykle proste w utrzymaniu, dzięki czemu staną się zaufanymi towarzyszami naszych treningów.