forumsportu.com.pl

forumsportu.com.pl – sport, dieta, zdrowie

trasy rowerowe
Lifestyle

Piękna nasza Polska cała

Turystyczne trasy rowerowe, inaczej szlaki rowerowe, stworzone zostały z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej. I chociaż, przynajmniej jeżeli chodzi o infrastrukturę, daleko nam do naszych sąsiadów zza zachodniej miedzy, to jednak wiele się zmienia w tym względzie. Wraz z rosnącym zainteresowaniem tą formą aktywności powstają nowe trasy rowerowe dla miłośników dwóch kółek.

Dopiero co odtrąbiono ogromny sukces wytyczonego wzdłuż północno-wschodnich rubieży naszego kraju szlaku rowerowego o pięknej nazwie Green Velo, a już mówi się po ambitnych planach zmierzających do stworzenia nowych tras. Przykładem może być planowana z dużym rozmachem budowa nowej drogo rowerowej wzdłuż Odry – Blue Velo.

Dla poszczególnych regionów inwestowanie w turystykę rowerową jest szansą na niedrogą promocję, zaś miłośnicy dwóch kółek mogą w sposób zorganizowany, bezpieczny i tani dotrzeć do miejsc inaczej niedostępnych. Obserwujemy modę na odkrywanie Polski na nowo z niespiesznej perspektywy rodzimego i zagranicznego cyklisty, co sprawia, że przyszłość turystyki rowerowej w naszym kraju jawi się w wyjątkowo jasnych barwach.

Przeczytaj więcej na murzasichle.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *