Tutaj jesteś

Buty do tenisa ziemnego – kiedy warto i co wybrać?

24 marca 2022 Lifestyle Buty do tenisa ziemnego

Do grania w tenisa amatorsko nie trzeba kupować profesjonalnych butów. Warto jednak pomyśleć o ich nabyciu. Dlaczego? Co warto wtedy wybrać?

Buty sportowe jak buty do tenisa są projektowane specjalnie z myślą o tym sporcie. Dzięki temu są w stanie zapewnić lepsze efekty w porównaniu do butów sportowych projektowanych dla biegaczy czy koszykarzy. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące obuwia dla tenisistów!

Czym charakteryzują się buty tenisowe?

W porównaniu do zwykłego obuwia sportowego buty do tenisa wyróżniają się przede wszystkim specjalną budową podeszwy. Wynika to z faktu, że tenisista podczas gry musi wykonywać wiele ruchów nie tylko w przód, jak podczas biegu, ale też na boki oraz do tyłu. Właśnie dlatego podeszwy w butach tenisowych muszą być bardzo przyczepne we wszystkich kierunkach.

Również buty do tenisa wyróżniają się odpowiednią stabilizacją stopy, dzięki czemu mogą one zapobiegać pojawianiu się urazów podczas intensywnej gry na korcie tenisowym.

Stosuje się w nich również specjalne rozwiązania amortyzujące, które powodują, że minimalizują one negatywny wpływ na stawy i nogi, by nie obciążać tak gracza.

Buty do tenisa – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć buty do tenisa w wielu wariantach do wyboru, dlatego też warto wcześniej zapoznać się z głównym podziałem obuwia tego typu.

Wyróżnia się trzy główne rodzaje butów do tenisa:

  • buty tenisowe uniwersalne na korty twarde – są to tak zwane buty All Court, które polecane są na wszystkie korty twarde, a także mogą być one używane na kortach trawiastych oraz na mączce
  • buty tenisowe na korty z mączki – specjalnie opracowane do stosowania na kortach z mączki ceglanej
  • buty tenisowe na korty trawiaste – dzięki swojej budowie zapewniają one skuteczną przyczepność na kortach z nawierzchniami trawiastymi

Dla początkujących najczęściej rekomendowane są buty do tenisa All Court ze względu na swoje uniwersalne przeznaczenie.

Gdzie kupić dobre buty do tenisa?

Buty tenisowe najlepiej kupować w sklepach tenisowych, gdzie na kupujących czeka najszersza gama markowych modeli różnych typów oraz w wielu rozmiarach dla kobiet i dla mężczyzn.

rower odzież

Redakcja forumsportu.com.pl

Redaktorzy Forumsportu.com.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat sportu, zdrowia, diety, turystyki, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w prowadzeniu aktywnego i zdrowego stylu życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania oraz trendy, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?